Kapat
Güzellik 36 0

Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Saç hem kadınlar hem de erkekler için çok önemli olan bir parçadır. Sağlıklı saçlar için farklı yağlar kullanan ya da maskeler yapan hanımlar daha dolgun saçlara sahip olmak istiyorlar. Saç sağlığı için düzenli yıkamak yetmiyor. Bazı ek bakımlar da yapmak gerekiyor. Saç sağlığı açısından hanımların deneyebileceği birçok yöntem bulunuyor.

Saç Kurutma Makinesini Dikkatli Kullanın

Çok sık kullanmamakla beraber acil bir durumda kullanmanız gerekiyorsa fön makinesini mutlaka dikkatli kullanmanız gerekiyor. Saça çok fazla yaklaştırmadan en az 15 cm uzaklıktan kurutma işlemini yapmalısınız. Saç kuruturken hızlı bir şekilde ve saç diplerine zarar vermeden kurutmak saçlarınızın aşırı derecede yıpranmasına mani olacaktır.

Şampuan Seçiminizi İyi Yapın

Özellikle de hanımların saç bakımı konusunda çok titiz olduklarını biliniyor. Bu nedenle şampuan seçimi son derece önemli. Saç tipinize göre seçeceğiniz şampuanlar saçlarınızın daha az yıpranmasını ve geç yağlanmasını sağlayacaktır. Şampuan seçimi yaparken doğal ürünler satın almaya dikkat ederseniz daha canlı saçlara kavuşabilirsiniz. Sülfat içermeyen şampuan seçmek saç sağlığı açısından çok daha yararlıdır. Şampuan içerisinde bulunan sülfat saçın yağ dengesini bozuyor.

Besleyici Kremler Kullanın

Saç tonikleri ya da saç bakım yağları kullanmak daha için ideal ürünlerdir. Kimyasal içermeyen saç bakım maskeleri de kırılan ve yıpranan saçları onarmada oldukça işe yarıyor. Argan yağı, badem yağı, keratin yüklemesi gibi bakımlar saçın direncini arttırarak dışarıdaki toza ve yağlanmaya karşı daha güçlü bir hale getiriyor. Saç tellerini daha da kalınlaştırarak kolay kırılmasına engel oluyor.

Vitamin Değeri Yüksek Besinler Tüketin

Saçın sağlıklı olması doğru beslenme ile doğru orantılı olan bir durumdur. Doğru beslendiğinizde ve besin değeri yüksek olan gıdalar tükettiğinizde daha sağlıklı saçlara kavuştuğunuzu anlayacaksınız. Saçlarınızın sağlıklı olması için saç köklerinin gereken vitaminleri eksiksiz olarak alması gerekiyor.

Yüksek Isıdan Uzak Durun

Saçın en büyük düşmanı fön makineleri ve düzleştiricilerdir. Bu nedenle saçlarınızı ne kadar az düzleştirirseniz o kadar sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Saçın dengesini bozmayacak şekiller verin ya da doğal haline bırakın. Ancak saça yüksek ısı uygulamaktan kaçının.

Doğu Kan {Doğu Kan}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir