Kapat
Güzellik 366 0

Gözlerin Altına Karbonat Maskesi Ne İşe Yarar?

Karbonatın sağlık açısından oldukça önemli faydaları vardır. Ayrıca buna ekleme yapacak olursak kimyasal temizlik maddelerine alternatif olarak çamaşır makinesi, bulaşık makinesi temizliğinde de kullanımı yaygındır. Evimizde, elimizin altında bu kadar kolay bulunabilen karbonatın cildimiz ve gözaltı problemlerimiz için de ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Doğada her tür sıkıntıya deva olacak bitkiler bulunmaktadır. da bunlardan biridir. Sivilce, siyah nokta, kırışıklık ve lekelenme gibi sorunlarda maskesi oldukça etkilidir.

 

Gözaltı morlukları görünüşümüzü olumsuz etkilediği için hoşlanmadığımız bir durumdur. Bu yüzden de gözaltı morluklarından kurtulmak için çeşitli yollar ararız. Peki, neden oluşur, çaresi var mıdır? Şimdi de bunlardan bahsedelim.

  • Gece geç saatlere kadar uyanık kalmak, erken yatıp uykumuzu tam alamamak veya her gece farklı saatlerde uyumak.
  • Uzun süre bilgisayar başında kalmak.
  • Göz kuruluğu. Eğer göz kuruluğunuz varsa suni gözyaşı kullanmalısınız.

 

Bunlar gözaltı morluklarının ve torbalarının oluşma sebeplerinden bir kısmıdır. Bunları engellemek için sabah kalktığınızda ilk önce bir bardak su içmek gözaltı morluklarının engellenmesinde oldukça etkili olacaktır. Bunların haricinde Gözlerin altına karbonat maskesi düzensiz uyuma, stres, yorgunluk ve alkol gibi sebeplerden dolayı meydana gelen gözaltı morlukları ve göz torbalarının tedavisinde kullanılabilir. Bu maskeyi evde kendi başınıza kolaylıkla yapıp uygulayabilirsiniz. Maskenin tarifi:

  • ½ yemek kaşığı karbonat
  • 1 yemek kaşığı soğuk su

 

Bunları karıştırıp gözaltınıza sürün ve 5-10 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra ılık su ile gözaltınıza yavaş yavaş masaj yaparak durulayın. Temiz bir havlu ile kurulayın. Karbonat antiseptik özelliği sayesinde gözaltını temizleyerek morlukların oluşmasını engelleyecektir.

 

Karbonat başlı başına pek çok problem için de bir deva niteliğindedir. Bunlardan bazılarını da söylemekte fayda var. Örneğin, kötü koku bulunan bir yere biraz karbonat koyarsanız, koku bir müddet sonra kaybolacaktır. Düzenli olarak dişlerinizi karbonat ile temizleyip gargara yaparsanız dişlerinizin oldukça beyazladığını görebilirsiniz. Karbonatı duş esnasında saçlarınızın köküne uygularsanız saç dökülmeniz azalacaktır. Son olarak yukarıda vermiş olduğumuz karbonat maskesi tarifini aynı şekilde koltuk altı kararmaları için de kullanabilirsiniz.

Doğu Kan {Doğu Kan}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir