Kapat
Egzersizler 227 0

Evde Karın Düzleştirme İçin En İyi Egzersizler

ya da karın düzleştirme sorunu kadın, erkek ya da zayıf, şişman herkes için önemli bir problemdir. Bel ve karın bölgesindeki yağlarınızdan kurtulmak ve düz bir karın bölgesine sahip olmanın en kolay ve en etkili yöntemlerinden biri düzenli olarak yapılan karın egzersizleridir.

 

Televizyonda veya internette, karın düzleştirmeye yarayan birçok egzersiz aletini görürsünüz. Ancak bunlar çoğu kez bütçenizi zorlayabilecek düzeyde olabilir. Ancak çok masrafa girmeden evde kendi kendinize yapacağınız basit ve etkili egzersiz hareketleriyle zaman kaybetmeden bu hedefe ulaşabilirsiniz. Peki ama nasıl?

 

Evde Karın Düzleştirme Nasıl Yapılır?

1.Öncelikle zemine bir battaniye ya da büyük bir havlu serin. Çünkü karın kaslarını düzleştirmek için zemin düz olmalıdır. Daha sonra dizleriniz eğik olacak vaziyette sırt üstü uzanın. Ayaklarınız yere düz basmalıdır. Avuç içlerinizi başınızın altında birleştirin ve kafanızı vücudunuzun üst bölümüyle birlikte kaldırın. Karın kaslarınızın çekildiğini hissedene kadar vücudunuzun üst kısmı yüksekte kalacak şekilde durun.

2-Daha sonra sağ ayağınızı sol dizinizin üzerinde koyun. Bu pozisyondayken yukarıda anlatılan egzersizi tekrarlayın. Bu sefer de sol ayağınızı sağ dizinizin üzerine koyarak aynı hareketi yapın.

3-Son olarak ise her egzersizde her iki bacağınızı da havaya kaldırın ve uyluk kemiğinizi çeneye doğru çekin.

 

Şayet sırt ya da boyun problemleriniz varsa anlatılan bu egzersizleri uygulamayın. Evde kendi kendinize egzersiz yaparken çok dikkatli olmaya çalışın. Herhangi bir olumsuzlukta egzersizi yarıda bırakarak doktora başvurun.

 

için yapılan bu hareketler ne yazık ki tek başına yeterli değildir. Bu egzersizler ile birlikte diyet programı da uygulanmalıdır. Böylece göbek bölgenizdeki yağlardan daha hızlı kurtulabilirsiniz.

 

Bu amaçla yapacağınız içinde taze sebzeler, lifli gıdalar ve antioksidan özellikte olan gıdalar bulunmalıdır. Öte yandan bunun yanında bol su tüketilmesi ve günde bir kaç bardak yeşil çay içilmesi de işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu hareketleri yaparak 2 ile 5 hafta içerisinde karın bölgesindeki yağlarınızın azaldığını hissedeceksiniz. Ancak kesinlikle bu egzersizleri uygun bir diyetle desteklemelisiniz. Aksi takdirde kendiniz boşuna yormaktan öteye gidemezsiniz.

Doğu Kan {Doğu Kan}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir