Kapat
Zayıflama 120 0

Dukan Diyet Tozu Ne İşe Yarar?

, kilo sorunu olan ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin imdadına yetişen yöntemlerden birisidir. Dukan diyetinin yanı sıra son zamanlarda dukan diyet tozu adı altında zayıflama tozu kilo sorunu olan kişilerce kullanılmaya başlanmıştır. Dukan diyeti Dr. Pierre Dukan tarafından geliştirilen bir yöntemdir. Hızlı kilo vermesini sağladığı gibi kilo sorunu olan kişilere yaşattığı olumsuz yan etkiler nedeni ile oldukça zor anlar yaşattığı ile de bilinmektedir. En büyük yan etkisi olarak halsizlik ve ağız kokusu olarak kendisini göstermekteydi. Dukan diyeti uygulayan kişilerin hemen hemen geneli bu durumdan şikayet etmekteydi. Dukan diyetinden sonra geliştirilen dukan tozu yaşanan bu yan etkileri ortadan kaldırarak kilo sorunu olan kişilerin rahat bir şekilde kullanmalarını sağlamaktadır. Peki dukan diyet tozu nedir?

 

Dukan Diyet Tozunun Özellikleri Nelerdir?

Dukan diyetinin içerisinde yer alması gereken 1 günde alınması gerekli olan protein ve vitaminleri içeren tamamen dukan diyetine uygun olarak hazırlanmış kullanımı pratik bir toz olarak dikkat çekmektedir. Dukan diyet tozunun uygulanması ile birlikte diyet süresince harcanan emek, para ve yan etkilere göre oldukça avantajlı görünmektedir. konusunda da oldukça pratik bir tozdur. Dukan diyet tozu yaklaşık olarak 200 ml az yağlı sütün içerisine katılarak içilme özelliğine sahip bir tozdur.

 

yapılırken gün içerisinde 2 ya da 3 litre civarında su tüketimine dikkat edilmelidir. Dukan diyet tozu tüketilmeye başlandığında şarküteri ürünlerinden de tamamen uzak durmak gereklidir. Bu uygulama ile birlikte sabah kahvaltıları normal bir şekilde yapılırken öğle ve akşam öğünlerinde dukan diyet tozu tüketilmesi gerekmektedir. Dukan diyet tozu uygulaması yapılırken özellikle şarküteri ürünlerden uzak durmak gereklidir. Bunun ana nedeni, vücuda gereğinden fazla protein yüklemesi yapmamaktadır. Dukan diyet tozu protein içerdiği için normal şarküteri ürünlerinde de proteinin fazla olması nedeni ile vücuda fazla protein yüklenerek sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olunabilir. Gün içerisinde su tüketimine ağırlık verilmesi gerekmektedir. Günlük tu tüketimi 2 litrenin altına düşmemelidir.

Doğu Kan {Doğu Kan}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir