Kapat
Cilt Bakımı 15 0

Cilt Güzelliği İçin Cilt Serumları

Ciltlerin dinç kalması ve sağlıklı görünmesi için su tüketimi oldukça önemli bir konudur. Su tüketiminin yanı sıra cildin düzenli bir şekilde temizlenmesi ve bakımı da oldukça önemli bir konudur. Cilt için yapılan bir diğer önemli konu ise cilt için gerekli olan vitaminlerin alınmasıdır. Tüm bu sayılanlar belli bir noktadan sonra yeterli gelmiyor. Böyle bir durumda da devreye cilt serumları giriyor.

Cilt Serumları Hangi Durumlarda Kullanılır?

Cilt serumları, günlük olarak kullanılan nemlendiricilerin yeterli olmadıkları durumlarda cildin en derinlerine inerek gerekli bakım ve temizliği yapabildiği gibi aynı zamanda cilt için gerekli olan vitamin özelliklerine de doğrudan etkilidir. Cilt serumları formüle edilme esnasında yüze sürülürken çok kısa bir süre içerisinde cilt tarafından emilimi sağlanacak şekilde üretiliyor. Özellikle cilt serumu kullanan kişiler kuru ciltlere sahiplerse su bazlı cilt serumu kullanmalarında vardır. Su bazlı cilt serumları cildin alt tabakasına çok kısa bir süre içerisinde nüfuz ederek cildin gerekli bakım ve temizliğini gerçekleştiriyor. Bu nedenle cilt serumu kullanacak kişiler cilt serumu kullanmadan önce ciltlerini oldukça iyi bir şekilde temizlemeleri gerekiyor. Cilt serumlarının bir başka faydası ise nemlendirmesinin yanı sıra vermiş olduğu vitaminler sayesinde cildin geç yaşlanmasını sağlıyorlar.

Cilt Serumuna Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Cilt serumunu kullanmak için belirli bir yaşı beklemeye gerek yoktur. İnsan cildi 20’li yaşlardan itibaren yavaş yavaş yaşlanmaya başlar. Bu nedenle nemli olmaya ve vitamine ihtiyaç duyulur. Cilt bu temel ihtiyaçlarının tamamını doğal çevreden karşılayamıyor. Bu nedenle cilt serumları devreye girerek cilt için gerekli olan mineraller ile cildin beslenmesini vere gerekli bakım ve temizliğini de yerine getiriyor.

Cilt Serumu Nasıl Uygulanır?

Cilt serumu kullanımı için nohuttan biraz daha büyük olacak şekilde cilt serumunu kullanmak cilt bakımı için yeterli olacaktır. Kullanım olarak serum el üzerine sürülerek el ile ısıtılır ve yüze uygulanır. Cilt serumu uygulaması yer çekimini zıt yönüne doğru yanı aşağıdan yukarı doğru cilde uygulanır. Bu işlem seri ve hızlı bir şekilde yerine getirilerek yapılır.

Doğu Kan {Doğu Kan}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir