Kapat
Güzellik 599 5

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

arasında bitkisel yöntemler doğal olması, zararlı etkilerinin çok az olması ve ucuz olması nedeniyle ön plana çıkmıştır. Bitkilerin şifa veren özellikleri yanında hoş tat ve aromaları aynı zamanda da kilo verdirme özellikleri vardır.

Hem bütçeniz etkilenmez hem de zaman kaybetmeden kilo vermeye başlayabilirsiniz. Günümüzün popüler bitkisel kürlerinde bitkilerin metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakma özelliklerinden faydalanılır. Göbek ve basen yağlarından bu sayede kurtulabilirsiniz.

Ama tabi ki sadece bitkisel kürler ile zayıflama mümkün olmayacaktır. Önce günlük olarak aldığımız kalori miktarını belirlemeli ve ona göre hareket etmeliyiz. Sarf ettiğimiz kaloriden fazla aldığımız kalori vücutta yağ olarak birikir. Bu da kilo almamıza neden olur ayrıca başka sağlık problemlerinin ortaya çıkabilir.

Zayıflama kürleri için kullanılan bitkilerin başında rezene ve funda yaprağı gelmektedir. Ayrıca biberiye yağı, susam yağı ve limon kabuğu da yağ birikmiş bölgelere masaj şeklinde uygulandığında etkisi görülmüştür. Yeşil çay metabolizma hızlandıran bitkisel kürler arasında sayılır. Kalori yakma özelliği olan civanperçemi ve yaban mersini de kullanılabilir.

Zayıflama önerileri

Zayıflamak için karanfil çayını denemelisiniz. Sıcak suyun içine 2 adet karanfil atın daha sonra başka bir kapta 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini karanfilli suya ilave edin. İyice karıştırın sonra ağzı kapalı olarak bardakta ılımaya bırakın ve bu karışımı sabah kahvaltısından 1 saat önce için ve 1 aydan fazla olmamak kaydı ile uygulayın.

Diğer zayıflama yöntemlerinden biride tarçın ve zencefil çayıdır. Bu çayı hazırlamak için 1 kabuk tarçın,1 kök zencefil 1 çay kaşığı karabiber,1 litre su, 6 adet kakule, 2 adet karanfil ve 1 tatlı kaşığı bal gereklidir. Karabiber ve bal dışında ki tüm malzemeleri bir kapta karıştırıp üç dakika kaynatın. Kaynamış olan karışıma bal ve karabiberi ekleyin. Elde ettiğiniz çayı öğlen ve akşam olmak üzere günde 3-4 bardak içebilirsiniz.

Zencefil çayı, ıhlamur çayı ve ada çayı tek başlarını bile hızlı ve sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olabilir. Bu bitki çayları aynı zamanda vücudunuzda bilirken zararlı maddelerin atılmasını da sağlar.

En popüler zayıflama çaylarından biri de mate çayıdır. Kan dolaşımını hızlandırır ve zayıflamanızı kolaylaştırır. Hazırlanması için 1 tatlı kaşığı mate bitkisini bir bardak suyun içine koyarak demleyiniz. Marketlerde hazır olarak satılan mate çaylarını da kullanabilirsiniz.

Birde limon otu çayını anlatmak istiyorum. Yağ yakımını kolaylaştıran limon otu zayıflamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizi güzelleştirir. Bir kahve cezvesine 2 tatlı kaşığı limon otu koyarak kaynatınız. 3 dakika kadar ağzı kapalı bir şekilde demleyin. Demledikten 5 dakika kadar sonra ılıtınız ve hazır hale geldiği zaman içerisine 1 çay kaşığı nane ilave ederek tüketiniz.

Duru HAYAT {Duru HAYAT}

“Bitkisel Zayıflama Yöntemleri” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir