Kapat
Diğer 8 0

Bitkisel Yollar ile kalıcı zayıflama yolları

İnsanların düzenli olarak egzersiz ve vücut hareketleri yapmaları gerektiği tüm bilimsel yayınlarda bildirilmektedir. Bu önerilere rağmen yediklerine dikkat etmeyen ve gerekli olan vücut hareketlerini yapmayanlar insanlar kilo almaya meyillidirler.

Çağımızda spor salonları bir alternatif olarak görülmekle birlikte spor yapmak için illa spor salonlarına gitmenize gerek yoktur. Çünkü en başta doktor kontrolünde yapılacak yürüyüşler bile vücut için gerekli hareketleri yerine getirmenize yardımcı olabilir. Gerekli egzersizlerden yoksun olan vücut aynı zamanda dengesiz ve düzensiz olarak beslendiğinde obez bir birey haline gelir. Genel olarak yapılan hataların başında ise yıllar içinde alınan kiloların tohumu ve zervita çayı gibi tam olarak içeriği bilinmeyen bitkisel ürünler ile kısa sürede kiloların verileceğinin düşünülmesidir. Asıl olan kilo almadan kiloyu koruyabilmektir. Bu da düzenli hareket ve egzersiz ile mümkündür.

Bitkisel Yollar ile kalıcı zayıflama yolları
Kilo vermek için bitkisel çözüm olarak hem sitemizde hem de başka kaynaklarda bulabileceğiniz birçok yöntem mevcuttur. Daha önce de bahsettiğimiz Chia bunlardan biridir. Direk olarak yağı daha çok cilt problemlerinde kullanılan chia’nın tohumu diyetisyenler tarafından sıkça tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra karanfil çayı da önerilen bitkisel yöntemlerden bir diğeridir. Ancak yazımızın başında belirttiğimiz gibi hiç bir bitkisel zayıflama metodu ya da bitkisel ürün tek başına yeterli olmayacaktır. Kesinlikle spor gerekmektedir. Ancak spor doktor kontrolünde ve doktor önerisi ile olmalıdır. Yoksa ileride telafisi mümkün olmayan zararlara yol açabilirsiniz.

Su içmek ve zayıflama ilişkisi

Günlük su kullanım miktarı kişiden kişiye göre , kilodan kiloya göre değişiklik gösterir. Cinsiyet bile bu miktarın değişmesini sağlar. Ne kadar günlük suya ihtiyacımız var eğer öğrenmek isterseniz sitemizden hesaplamanız mümkündür. Spor yaptığınız ve havaların sıcak olduğu zamanlarda da su tüketimizin artması gerekmektedir. Tek başına su içmek zayıflamak için yeterli gelmeyecektir.

{Hakan}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir