Kapat
Güzellik 23 0

80ler Makyajının 5 Klasiği

Eskiye dönüşün yeniden canlandığı dönemlerde 80’ler her zaman dikkat çekici özelliğini devam ettirmektedir. Zamanın hızlı ilerlemesi modada da farklılaşmanın önünü açmıştır. Fakat her ne kadar modern çağın izleri taşınıyor olsa da eskide dönüş her devirde devam etmektedir. Özellikle 2000’li yılların çılgın modası yerini şimdilerde daha çok eskiye bırakıyor. Yüksek bel pantolonların modern çizgiler ile birleşerek yeniden moda olması çizgilerde ve renklerde 80’lerin yansıması her geçen gün yenilenmeye devam ediyor. 80’ler denilince akıllara gelen olmazda olmazlardan biri de makyaj trendleridir. 80’lerin en önemli özelliklerinden biri de renklerin ön plana çıkmasıdır. İşte 80ler makyajı 5 klasiği.

Renkli Göz Farları

80lerin güzellik sırları içinde en önemlisi gözlerde saklıdır. Rengarenk göz farlarının ön plana çıktığı 80li yıllarda özellikle mor, pembe, yeşil ve mavi göz farları en çok tercih edilen makyaj ürünlerinden biridir. 80’li yıllarda kıyafetler ile uyumlu olan göz farları makyajın olmazsa olmazlarını oluşturmaktadır. Farklı renk tonları ile dikkati çeken gözler ışıltıları da ön planda tutmaktaydı. 80’li yıllarda kullanılan farlar özellikle simli ise gece kulüplerinde en çok tercih edilen makyaj trendlerindendi.

Kalın Kaşlar

90larda incelmeye başlayan kaşlar 80li yıllarda çok daha doğal bir görünümde idi. 80’lerin kalın ve natural kaşları özellikle bir kaç yıldır gençler arasında oldukça moda. 80’lere geri dönüşün yaşandığı bu dönemlerde kalın kaş modası yaygın bir hızla devam etmektedir.

Yoğun Renkli Allıklar

80li yıllar renklerin çok sık kullanıldığı yıllardır. Son dönemlerin natural makyaj trendi 80’li yıllarda tam tersi olarak yaşanmaktaydı. 80li yılların makyaj trendlerinden birini de allıklar oluşturmaktaydı. Makyajın en göz alıcı özelliklerinden olan allıkların elmacık kemiklerine yoğun olarak sürülmesi 80lerin en önemli özelliğini yansıtmaktadır.

Pembe Rujlar

80’li yılların en çok tercih edilen makyaj renklerinden birini pembe oluşturmaktadır. Özellikle göz alıcılığı ile dikkatleri çeken pembe tonları 80lerde baharın başlangıcının da habercisi idi.

Işıltılı Yüzler

80li yıllarda sim ve parlak objeler oldukça yaygın olan güzellik ürünlerinden birini oluşturmaktadır. Saçlarda hatta yüzün belirli bölgelerinde parlaklık ve ışıltı vermesi için kullanılan bu ürünler son dönemlerin highlighter modası ile benzer özellikler taşımaktadır.

Doğu Kan {Doğu Kan}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir