Kapat
Zayıflama 413 1

11 Bitkisel Zayıflama Yöntemi

Her gün yeni bir ilaç , her gün yeni bir teknik ve her gün yeni bir diyet listesi duyuyorsunuz ama kaç tanesi gerçekten zayıflamanıza yardımcı oluyor. Yada gerçekten etkili mi ? Yada reklamları yapılan bitkisel zayıflama yöntemi sonuç verir mi ? Bunlara doğru cevap anca kullanınca bulabiliriz ama buda olanaksızdır. Zayıflama ile ilgili çalışan sektör maalesef yalanlarla dolu.  Reklamlarda bu ilaçları delil ve ya sonuç göstermeden kullanmaları isteniyor. aslında zayıflamak için belki de daha basit yöntemler olabilir.İşte bu yazımızda size basit ,kimseye ihtiyaç duymadan zayıflamanıza yardımcı olabilecek hızlı zayıflama yöntemleri  konusundan bahsedeceğiz.

15 basit etkili zayıflama yöntemi karşınızda

 1. Evet kesinlikle yemeklerden önce su içmelisiniz. Su içtikten sonraki 1 saatlik süreçte metabolizma hızlanır ve daha fazla kalori yakarsınız. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki yemekten yarım saat önce 0,5 litre su içmek daha az yemenize yardımcı olur. Ve kilo vermenizi kolaylaştırır.
 2. Sabah kahvaltılarını ihmal etmeyin ve kahvaltı menüsünde kesinlikle yumurta olsun. Yumurta bulunan bir kahvaltı yapmanız 36 saat boyunca daha az yemenize yardımcı oluyor.Yumurta yerine başka bir protein kaynağı da olabilir.
 3. Kahve tüketin. Evet yanlış duymadınız kahve tüketmek metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını artırır.  Ancak dikkat etmeniz gereken husus kahvenin içine şeker ve benzeri kalorili şeyler koymamanız.
 4. Eğer çay çok seviyorsanız ve kilo vermek istiyorsanız size önerimiz. Çay yerine yeşil çay tüketin.  Hem zevk almayla devam edecek hemde kilo vereceksiniz.
 5. Yemeklerinizde Hindistan cevizi yağı kullanın. Hindistan cevizi yağı içerisinde MCT adı verilen metabolizmayı hızlandıran maddeler bulunmaktadır.Bu yağlar metabolizmayı 120 kalori hızlandırırken ,günde 254 kal daha az beslenmenizi sağlamaktadır.
 6. Eğer ciddi olarak kilo verme düşünceniz varsa şekeri tamamen kesin. Bu sayede hem sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlayacak hemde şeker hastalığı, kalp hastalığı gibi kronik rahatsızlıklardan korunacaksınız..
 7. Tabaklarınızı küçültün ve porsiyon kontrolünü deneyin. Yediğiniz besinlerin kalorilerini öğrenin ve her gün ihtiyacınız olan besinden fazlasını tüketmemeye çalışın. Bu sayede günlük ihtiyacınız olan kaloriden daha fazlasını tüketmez ve kilonuzu kontrol altında tutabilirsiniz.ta gibi hazırlaması ve taşınması kolay gıdaları deneyebilirsiniz.
 8. Karabiber ,kırmızı biber ve kimyon gibi baharatlar içlerinde bulunan capsaicin adlı madde sayesinde iştahınızı azaltacak ve metabolizmayı hızlandıracaktır.
 9. Yemeklerinizi daha yavaş ve çiğneyerek yemeniz sizin daha az kalori almanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda sindirim sisteminizin daha düzgün çalışmasını ve mide rahatsızlıklarına yakalanmanızı engelleyecektir.
 10. Meyve ve sebzeleri daha fazla yemeye özen gösterin. Meyve sularından uzak durun. Meyve ve sebzeler az kalori ve yüksek lif içerdikleri için tavsiye ediliyor.Ancak  karbonhidrat diyeti yapıyorsanız meyveyi kısıtlamanız ve birkaç günde bir yemeniz gerekir.
 11. Sağlıklı beslenme ve spor kadar önemli olmasa da kilo vermede etkili olan bir diğer faktörde uykunuza dikkat etmeniz. Çünkü uyku problemi yaşayan yetişkinlerin yüzde 55 inde şişmanlık görülüyor. Bu oran çocuklarda çok daha fazla olarak görülüyor. O yüzden uykunuza dikkat etmeniz çok önemli.

 

2

3 4

5

Evet bu verilen önerilere uyduğunuz da sizde göreceksiniz ki zaman içinde kilolar gitmiş. Genel yapılan hata hızlı bir şekilde diyete başlamak ve hızlı bir şekilde kilo verileceğini düşünmektir. Ancak kilo vermek zaman alan ve meşakkatli bir süreçtir. Burada size önerimiz diyet yapmamanız  sadece sağlıklı beslenmeniz.Eğer sağlıklı beslenir ve bu süreci tüm hayatınıza yayarsanız , bunun yanında egzersizlere de devam ederseniz. Kısa zamanda kilo verebilirsiniz.

 

 

Derya HAYAT {derya}

“11 Bitkisel Zayıflama Yöntemi” üzerine 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir